در تلاش ها برای ایجاد تجربیاتی شگفت انگیز برای کاربر ، ما اغلب می خواهیم محدودیت ها را کاهش دهیم ،

چیزی جدید ایجاد کنیم وآینده ی جدید و روشنی را به مردم نشان دهیم. اما خیلی اوقات ما در دام نوآوری قرار می گیریم. این دام در وافع موقعیتی است که در آن ما به برای اینکه مشتری را شگفت زده کنیم به جای آنکه بیشتر تمرکز خود را روی زمان حال بگذاریم , بیشتر به آینده توجه می کنیم.
برای ایجاد تجربیات عالی کاربر باید بیشتر به زمان حال توجه کنیم. در واقعیت ، مشکلات کاربران ما بسیار سخت و اغلب آشکار است. وظیفه ما این است که این درد را تسکین دهیم ، و با این کار ممکن است چیز جدید و شگفت انگیزی را ابداع نکنیم ، اما همین هم بسیار خوب است. زیرا موفقیت مرحله به مرحله افزایش می یابد.

شرکت های زیر به طور گسترده به عنوان اجرا کنندگان تجربیات عالی کاربر در نظر گرفته می شوند:

نتفلیکس

Netflix به شمااین امکان را می دهد فیلم های دقیقاً مشابه با هر سرویس کرایه ای دیگر را اجاره کنید ، اما دیدن آنها را از خانه بسیار راحت تر است. و آنها بسیار سخت کار می کنند تا لیست کاملی از فیلم های مورد علاقه شما را معرفی نمایند. آنها موفق شدند مشکل دردناک تحمیل شده توسط تقریبا همه شرکت های کرایه ای را از بین ببرند ، هزینه ناخوشایند دیرکرد. گاهی اوقات یک تجربه خوبت تنها به دلیل اضافه کردن یک سرویس نیست . بلکه این تجربه عالی می تواند نتیجه حذف یک مشکل قدیمی باشد ، آنها یک مشکل قدیمی را حل کردند.

Zappos

Zappos یکی ازملموس ترین محصولات قابل تصور را به فروش می رساند: کفش. اما با حل یک مشکل گسترده فروشگاه های آنلاین (خدمات بد) ، آنها مشهور شدند و درخشیدند . خدمات یکی از قدیمی ترین مشکلات شناخته شده برای تجارت است … در هر سن و زمانی ارائه خدمات عالی منجر به یک تجریه عالی کاربر می شود.

Jetblue

Jetblue کار ساده ای انجام داد: آنها صفحه نمایش های شخصی را به صندلی های هواپیماهای خود اضافه کردند. هیچکدام از این فناوری ها جدید نبودند ، اما تجربه کنترل سرگرمی ها در هنگام پرواز و همراه شدن این تجربه با خوردن غذاهایی که خیلی هم وحشتناک نیستند، موجب رشد بسیار سریع این شرکت در بهبود تجریه های مشتری شد.

این شرکت ها مشکلات آینده را حل نکرده اند ، مشکلات شناخته شده و موجود را حل کرده اند.

اینگونه است که با کاهش نقاط دردناک شناخته شده در دنیا ، تجربیات عالی را در اختیار کاربر قرار می دهید.

بنابراین ، هنگام تلاش برای بیان مسئله و حل آن ، روی حال متمرکز شوید و نه روی آینده.

لامپ ادیسون
لامپ ادیسون

راه حل ساده است ، اگر مسئله را بدانید

“طراحی خوب حل مسئله است.” – جفری وین

می توانید بگویید که در واقع حل مسئله در عمل طراحی خوب است.
ین امربسار فراتز از روشن تر کردن داخلی یک عکس یا تغییر چند بلوک از محتوا ،است. اغلب ، به معنای از بین بردن مفروضات شخصی و استفاده از تکنیک های حل مسئله به منظور شناسایی واقعی مسئله است. برخی از تکنیک هایی که می توانند کمک کنند عبارتند از:

کایزن

فرایند سؤال با استفاده از “چرا؟” پنج بار به بررسی روابط علت و معلولی برای یافتن مشکل اصلی پرداخته است

فرض معکوس

با در نظر گرفتن همه فرضیات شناخته شده و برگشت آنها به منظور ایجاد نوآوری

تقلید

بررسی اینکه آیا مشکل مشابهی در زمینه دیگری حل شده است یا خیر
خروجی این روشها در حالت ایده آل بیانی برای مسئله است. این به راهنمایی فرایند ایجاد تجربه ای که انتظارات کاربران هدف را برآورده می کند یا فراتر می رود ، کمک می کند.
اجازه یا یافتن راه حلی که منجر به تجربه جذاب و لذتبخش شود نتیجه تحلیل دقیق و استفاده از عناصر طراحی مناسب برای پشتیبانی و برقراری ارتباط مورد نظر از محصول شماست.
همانطور که Bertrand Russell گفت ، “بزرگترین چالش برای هر اندیشمند [طراح] بیان مسئله به شکلی است که امکان راه حل را فراهم می کند.”