Wireframe ها ، نمودارهای جریان ، Personas ، انواع کارتها ، اسناد استراتژی محتوا و غیره.

همه این موارد برای طراحی مهم هستند و طراحان به تلفیقی از آنها جهت تحلیل تحقیقات کاربری خود و ایجاد ارتباط با سایر اعضای تیم در مورد فعالیتی که انجام می دهند، نیاز دارند.

اما اغلب این موارد قابل تحویل، آخرین مرحله از کار طراحان است.

اغلب این موارد قابل تحویل همان چیزی است که طراحان آماده می کنند و سپس به اجرای کنندگان تحویل می دهند. سپس اجرا کنندگان طرح ها را تلفیق می کنند تا محصولات قابل تحویل بیشتری تولید کنند و این چرخه تکرار می شود.موارد تحویل دادنی صرفاً مصنوعات فرایند طراحی هستند. آنها طرح نهایی نیستند ، همچنین ساخته های حاصل از تجربه نیز نیستند. کاربر نهایی هرگز با آنها در تعامل نیست … آنها با محصول یا خدمتی که در واقع ارائه می شود تعامل دارند.

آنچه در بالا شرح داده شد به خوبی تفاوت یک مورد قابل تحویل را از محصول ارائه شده آشکار کرده است.

بنابراین ، انجام وظیفه یک طراح UX ، برای این که به در خواست ما به درستی پاسخ دهد ، هرگز متوقف نمی شود. حتی اگر “کار” اش ایجاد فریم ورک باشد ، نمی تواند ازتحویل wire-frame به اعضای دیگر تیم راضی شود. اگر واقعاً نگران تجربه افرادی باشد که از محصول / خدمات او استفاده می کنند ، به دنیای آنها نفوذ خواهد کرد … آنها باید خواهان دانستن کیفیت تجربه مشتریان باشند.

بسیاری ،طراحان UX را با در نظر گرفتن کیفیت موارد قابل تحویلی توسط آنها داوری می کنند.

توجه به این نکته ضروری است ، ما باید اطمینان حاصل کنیم که هر مرحله از طراحی با وفاداری انجام می شود. اما برای اینکه واقعاً یک طراح تجربه کاربر باشیم ، باید دامنه دید وسیع تری داشته باشیم. ما نمی توانیم کارمان را در مرحله موارد قابل تحویل متوقف کنیم. ما باید کارمان را تا مرحله تحویل نهایی گسترش دهیم.

موارد قابل تحویل بر اساس اهمیتشان به مرور زمان رنگ می بازند.

sketchها در آنالیز های ابتدایی طرح نقش بسیار کلیدی دارند . اما دارای ارزش زودگذر هستند. آنها برای یک دوره بسیار کوتاه ارزشمند هستند. طراحی ، پیاده سازی ، تکرار ، حرکت کردن. یادگیری را ثبت و ضبط کنید ، اما طرح را داوری نکنید ، درباره تجربه کاربری قضاوت کنید.

بنابراین ، اگر شما درگیر حلقه بازخورد روزانه تجربه کاربر خود نیستید ، حتماً درگیر آن شوید.

درباره کانالهای بازخورد خود بپرسید: از ایمیلهای پشتیبانی ، درخواستهای مرکز تماس ، منشن های توییتر و .… نظرسنجی های منظم و تحقیفات کاربر را انجام دهید. تحقیق کردن. اگر این کار را نکنید ، فقط می خواهیدمحصول را تحویل دهید و از ساختان یک جنگل از نهالتان(محصولتان) بی نصیب خواهید بود.
در پایان ، تجربه کاربری را نمی توان تنها در تحویل یک محصول خلاصه کرد.

طراحی ، طراحی، طراحی

بارها آن را شنیده ام: “من نمی توانم برای نجات جان خودم یک شکل چوبی طراحی کنم.“
برخی افراد از نشان دادن نقاشی خود به دیگران می ترسند. آنها فکر می کنند که اگر طرح آنها مانند یک کودک 5 ساله ترسیم شود ، مورد تمسخر قرار می گیرند.

در حقیقت ، فرقی نمی کند که شما در نقاشی خوب باشیدیا نه

هرچه طرح رسمیت کمتری داشته باشد ، بهتر است. در حقیقت ، از مداد کمتر استفاده کنید ، زیرا برای شما این امکان فراهم می شود تا تعمق بیشتری کنید. طرح ها را خط بزنید ، مجدد طراحی کنید و یا به ایده ای نو در طراحی بیندیشید.

حالا شما در حال پرزنت خودتان هستید.

شما باید قبل از اینکه قلم روی کاغذ بگذارید به ایده خود فکر کنید. “اگر این کار نکنید یا کل طرح نادرست باشد چه می شود؟ حال کاغذ جدیدی بردارید و دوباره شروع کنید. خواهید دید در طی چند دقیقه چیزهای ارزشمندی را می آموزید.

sketch هدف نهایی نیست.

هدف نهایی فرایند طراحی چیزی است که شما در هنگام طراحی یاد می گیرید. بنابراین اگر نتوانید ترسیم کنید نگران نباشید. در حقیقت ، اگر خیلی خوب هستید ، ممکن است خود را گول بزنید و کنید طرح شما قابل تحویل به مشتری است. اینطور نیست ارزش واقعی طراحی این است که به شما امکان می دهد ایده ها را به صورت سریع ، تکراری و تصویری و با اندکی سر باز و با استفاده از منحنی یادگیری کشف و تصحیح کنید.

ایده پردازی سریع در مورد جریان ها و تعاملات ، چیدمان و سلسله مراتب ، می تواند به سرعت برقرار شود. دوباره مرتب شود یا دور ریخته شود. و همه این موارد بدون استفاده از کامپیوتر قابل دسترسی است.
یکی دیگر از مزایای ترسیم ایده هایتان ، امکان اشتراک گذاری ، همکاری و بهبود ایده ها است. طرح را به یک ذینفع نشان دهید و سپس آنها را تشویق کنید تا آن را علامت گذاری کنند. حتی می توانید به آنها قلم قرمز بدهید و بگذارید از قدرت لذت ببرند!

در پایان ، درک عمیق تری از مشکلی که می خواهید برای حل آن بدست آورید ، آغاز می شود و سرآغاز اجرای طرح عالی است!